Zaznacz stronę

Głównymi wartościami jakimi kieruję się w życiu i mojej pracy są

wolność, otwartość i rozwój.

Cześć, tu Marta!

(ona/jej)

Jestem psycholożką i terapeutką w trakcie szkolenia w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Specjalizuję się w pracy ze stresem, niepewnością i zmianami. Pomagam odzyskać zaufanie do siebie i poczucie wpływu na to co się wydarza i przekuć samozwątpienie w samoakceptację.

Daję wiedzę i narzędzia byś mogł_ żyć autentycznie, z troską o siebie i szacunkiem dla innych. Na spotkaniach nie tylko zachęcam do refleksji, ale też angażuję do pracy z ciałem, proponuje pisanie terapeutyczne i zapraszam do eksperymentowania w działaniu. Jako sojuszniczka osób ze środowiska LGBT+ wspieram w procesie uzgadniania płci.

W mojej pracy stosuje podejście humanistyczne i kontekstualne. Korzystam z Dialogu Motywującego, Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu i technik Adventure Therapy. Wszystkie metody z jakich korzystam są potwierdzone naukowo.

Jestem po 3 latach terapii własnej i pracuje pod regularną superwizją psychoterapeutki Agnieszki Mazurczak.

Żyję i pracuję z otwartością na ludzką różnorodność i szacunkiem dla indywidualności. 

Od kogo się uczyłam?

Tytuł magistry psychologii uzyskałam w toku 5-letnich jednolitych studiów na UAM w Poznaniu, ze specjalnością z psychologii sportu i seksuologii klinicznej. Świadomie pokierowałam swoją ścieżką zawodową w stronę Terapii ACT (zamiast tradycyjnego jednolitego kursu w szkole psychoterapii innych nurtów), dlatego poniżej znajdziesz wszystkie kursy i szkolenia, które ukończyłam byś mógł_ samodzielnie zdecydować czy moja ekspertyza pokrywa się z twoimi potrzebami. Łączny czas jaki spędziłam na doskonaleniu swojego warsztatu na ten moment to ponad 400 godzin.

 

Jestem sumą wielu doświadczeń.

Doświadczeń w pracy z ludźmi. Prowadziłam warsztaty i szkolenia z tematów wypalenia zawodowego, motywacji, budowania zespołu w klubach sportowych, małych firmach i korporacjach. Odbierałam telefon zaufania dla opiekunów osób z niepełnosprawnością (Stowarzyszenie Mudita) i wydawałam opinie na rzecz procesu korekty płci w gabinecie przyjaznym osobom ze społeczności queen (Centrum Terapii Haak).

Od 2022 roku rozwijam markę Wszędzie Ważne gdzie skupiamy się na zdrowiu psychicznym osób na emigracji i cyfrowych nomadów. Prowadzę też własne warsztaty rozwojowe w duchu Adventure Therapy, które odbywają się w… lesie! Tworzę materiały edukacyjne np. program wspierający osoby ze społeczności LGBTQ+ dla aplikacji Mindy.

Od zawsze ważny był dla mnie sport. W dzieciństwie byłam zawodniczką, potem instruktorką akrobatyki sportowej, a później psycholożką sportu. Surfuje z przyjemnością i lękiem jednocześnie. Po 20 latach nie skupiam się już na pokonywaniu za wszelką cenę granic możliwości swojego ciała tylko mierzę się przede wszystkim ze swoją głową, szanując i akceptując ciało z jego ograniczeniami.

Poza życiem zawodowym, w życiu chcę doświadczać wolności i rozwoju. Regularnie wyjeżdżam w samotne podróże bez planu. Wbrew dobrym radom i zatroskanym ostrzeżeniom. Kilka lat żyłam w drodze i pracowałam w pełni zdalnie. Szkoliłam  się u nauczycieli z całego świata. Patrząc na świat cudzymi oczami. Czując bardziej – zarówno zachwyt, jak ból. Zauważając uniwersalność ludzkiego doświadczenia.

Doświadczeń poczucia inności. Jako osoba z ADHD w neurotypowym świecie. Emigrantka w Portugalii. Wiem jak to jest, wahać się pomiędzy życiem w zgodzie ze sobą, a zaspokajaniem potrzeby akceptacji i bezpieczeństwa.

I wiem, że wcale nie trzeba wybierać, bo zawsze instnieje trzecia droga.

Twoja własna droga.