Zaznacz stronę

Głównymi wartościami jakimi kieruję się w życiu i mojej pracy są

wolność, otwartość i rozwój.

Cześć, tu Marta!

(ona/jej)

Jestem psycholożką i terapeutką w trakcie szkolenia w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Specjalizuję się w pracy ze stresem, niepewnością i zmianami. Pomagam odzyskać zaufanie do siebie i poczucie wpływu na to co się wydarza i przekuć samozwątpienie w samoakceptację.

Daję wiedzę i narzędzia byś mogł_ żyć autentycznie, z troską o siebie i szacunkiem dla innych. Na spotkaniach nie tylko zachęcam do refleksji, ale też angażuję do pracy z ciałem, proponuje pisanie terapeutyczne i zapraszam do eksperymentowania w działaniu. Jako sojuszniczka osób ze środowiska LGBT+ wspieram w procesie uzgadniania płci.

W mojej pracy stosuje podejście humanistyczne i kontekstualne. Korzystam z Dialogu Motywującego, Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu i technik Adventure Therapy. Wszystkie metody z jakich korzystam są potwierdzone naukowo.

Jestem po 3 latach terapii własnej i pracuje pod regularną superwizją psychoterapeutki Agnieszki Mazurczak.

Żyję i pracuję z otwartością na ludzką różnorodność i szacunkiem dla indywidualności. 

Od kogo się uczyłam?

Tytuł magistry psychologii uzyskałam w toku 5-letnich jednolitych studiów na UAM w Poznaniu, ze specjalnością z psychologii sportu i seksuologii klinicznej. Świadomie pokierowałam swoją ścieżką zawodową w stronę Terapii ACT (zamiast tradycyjnego jednolitego kursu w szkole psychoterapii), dlatego poniżej znajdziesz wszystkie kursy i szkolenia, które ukończyłam byś mógł_ samodzielnie zdecydować czy moja ekspertyza pokrywa się z twoimi potrzebami. Łączny czas jaki spędziłam na doskonaleniu swojego warsztatu to ponad 430 godzin.

 

Jestem sumą wielu doświadczeń.

Sportowych. W dzieciństwie jako zawodniczka, potem instruktorka akrobatyki, a później psycholożka sportu. Surfuje z przyjemnością i wspinam się z lękiem. Przez te 20 lat przeszłam drogę od skupiania się tylko na pokonywaniu za wszelką cenę granic możliwości swojego ciała do mierzenia się przede wszystkim ze swoją głową, szanując i akceptując ciało z jego ograniczeniami.

Doświadczeń w pracy z ludźmi. Prowadząc warsztaty i szkolenia w klubach sportowych, korporacjach, ale również w lesie! Odbierając telefon zaufania dla opiekunów osób z niepełnosprawnością (Stowarzyszenie Mudita) i przyjmując w gabinecie LGBTQ+ friendly (Centrum Terapii Haak). Mam doświadczenia pracy z młodzieżą i dorosłymi na różnych etapach swojego życia.

Doświadczeń wolności i rozwoju. Wyruszając w 3 letnią samotną podróż bez planu, ale z intencją. Wbrew dobrym radom i zatroskanym ostrzeżeniom. Żyjąc w drodze i pracując jako digital nomad. Szkoląc się u nauczycieli z całego świata. Patrząc na świat cudzymi oczami. Czując bardziej – zarówno zachwyt, jak ból. Zauważając uniwersalność ludzkiego doświadczenia.

Doświadczeń poczucia inności. Jako osoba z ADHD w neurotypowym świecie. Emigrantka w Portugalii. Wiem jak to jest, wahać się pomiędzy życiem w zgodzie ze sobą, a zaspokajaniem potrzeby akceptacji i bezpieczeństwa.

I wiem, że wcale nie trzeba wybierać, bo zawsze instnieje trzecia droga.

Twoja własna droga.